Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Baćkowicach

O instytucji

Gminny Dom Pomocy Społecznej w Baćkowicach to nowo powstały,  nowoczesny, komfortowy obiekt położony w malowniczym paśmie Gór Świętokrzyskich z dala od miejskiego zgiełku, budynek pozbawiony jest barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Dom przygotowany jest na przyjęcie 37 mieszkańców – mężczyzn i kobiet przewlekle somatycznie chorych i w podeszłym wieku – w przestronnych, wygodnych, klimatyzowanych pokojach jedno, dwu i trzyosobowych, wyposażonych we własny węzeł sanitarny.

 

Zapewniamy całodobową opiekę doświadczonych i wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunek. Organizujemy i koordynujemy dla naszych mieszkańców opiekę medyczną oraz zapewniamy regularne wizyty lekarskie.


Celem działalności Domu Pomocy Społecznej w Baćkowicach jest zaspokojenie potrzeb bytowych, opiekuńczych, terapeutycznych, społecznych i religijnych mieszkańców na poziomie obowiązujących standardów. Misją naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb w atmosferze życzliwości. W centrum działalności naszego Domu będzie człowiek, który zostanie powierzony naszej trosce i opiece. Mając na uwadze dobro tych najbardziej doświadczonych przez los, uwzględniając godność i poszanowanie ich praw, indywidualnie dostosujemy zakres i poziom świadczonych usług. Zwrócimy przy tym szczególną uwagę na wolność, intymność oraz stopień fizycznej i psychicznej sprawności mieszkańców. Będziemy dążyć do tego, aby nasz Dom dał mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, atmosferę wzajemnego zaufania oraz poczucie autentycznej troski.


Wiemy, że pomagając jednemu człowiekowi, nie zmienimy całego świata, ale wierzymy, że cały świat zmieni się dla tego człowieka.


W razie zaistniałych potrzeb serdecznie zapraszamy do współpracy.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny