GASTROTERAPIA W DPS
Mieszkańcy, pod opieką terapeuty, uczą się przygotowywania prostych potraw, obsługi sprzętu AGD, zasad bezpieczeństwa i higieny, a także rozwijają zmysły, cierpliwość i poczucie własnej wartości. Zajęcia te często wykorzystują produkty z ekologicznych działek i są zwieńczone wspólną degustacją, co tworzy przyjazną atmosferę i poczucie wspólnoty. Zajęcia kulinarne są uzupełnieniem oferty terapeutycznej . Mieszkańcy naszego Domu gotują i smażą różne potrawy, pieką ciasta i ciasteczka, przygotowują sałatki. Zwracają szczególną uwagę na techniki savoir-vivre i sposób prezentacji przygotowanego dania. Do przygotowania potraw w dużej mierze wykorzystujemy zasoby naszego ogrodu przygotowując dania sezonowe. W naszym DPS często pachnie słodko i owocowo .

